جزئیات خبر


دبیر اجرایی ششمین کنگره سوختگی:

نیازمند یاری آستان قدس رضوی در کمک به حادثه‎دیدگان سوختگی هستیم

نیازمند یاری آستان قدس رضوی در کمک به حادثه‎دیدگان سوختگی هستیم
1395/12/16

دبیر اجرایی ششمین کنگره کشوری سوختگی عنوان کرد: نیازمند یاری آستان قدس رضوی در کمک به افراد کمدرآمد دچار سوختگی هستیم.
به گزارش آستان نیوز، دکتر سیدحسن طاووسی در حاشیه ششمین کنگره ملی سوختگی بیان کرد: ششمین کنگره کشوری سوختگی با حمایتهای شرکتهای داروسازی همچون شرکت داروسازی ثامن و با حضور ۵۰۰ میهمان و ارائه بیش از ۱۶۰ مقاله به شکل سخنرانی و پوستر برگزار شد.
وی افزود: محور این کنگره ملی سوختگیهای حاد، سوختگیهای الکتریکی، عوارض سوختگی، مراقبتهای ویژه، تغذیه، نقش پرستاری در سوختگی و از همه مهمتر، نقش سازمانهای مردم نهاد و بانکهای پوست در امر درمانهای سوختگی است.
دکتر طاووسی اظهار کرد: به لطف خداوند و با کمک سازمانهایی چون شرکت داروسازی ثامن از لحاظ جدیدترین تکنیکهای جراحی و همچنین تجهیزات درمان سوختگی و داروهای مورد نیاز، کشور در وضعیت خوبی قرار دارد، ولی در زمینه برخی از آنتی بیوتیکها و نیز برخی پانسمانهای نوین دچار نواقصی هستیم.
وی با اشاره به اینکه درمان سوختگی فعالیتی گروهی است، گفت: درمان سوختگی نیازمند همفکری و همکاری میان متخصصان عفونی، داخلی و اطفال است که به صورت مستقیم با آنتی بیوتیکها سر و کار دارند و در این حوزه نیازمند ورود شرکتهای تایید شدهای چون شرکت داروسازی ثامن هستیم.
معاون آموزشی بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) بیان کرد: متاسفانه ۹۰ درصد از افرادی که دچار سوختگی میشوند، از قشر مستضعف و کم درآمد جامعه هستند و در این مورد، نیازمند یاری آستان قدس رضوی در کمک به افراد کم درآمد دچار سوختگی هستیم.
 414-95

نظر شما